Psychoterapia – Co to jest?

Z czym kojarzy Wam się „psychoterapia”? Z czymś trudnym? Nieznanym? Wkraczający w waszą intymność? Nic dziwnego. Są to skojarzenia mające swoje korzenie w popkulturze i mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Istotą psychoterapii jest udzielanie pomocy osobom zmagającym się z problemami natury psychicznej. Na czym dokładnie ona polega?

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z psychoterapii. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Czym jest psychoterapia?

Uściślając, jest to szereg rozwiązań leczących zaburzenia psychiczne i poprawiających funkcjonowanie psychiczne człowieka. Psychoterapia czerpie swoje podłoże z filozofii, medycyny i psychologia. Psychoterapia polega na bezpośrednim kontakcie psychoterapeuty z pacjentem. Psychoterapię można realizować w formie spotkań indywidualnych oraz grupowych. Rodzaj psychoterapii zależny jest od stopnia zaawansowania schorzenia jego obrazu i przyczyn. W każdym wypadku celem psychoterapii jest udzielenie pomocy człowiekowi zmagającego się z problemami zdrowotnymi.

Jakie są rodzaje psychoterapii?

Zróżnicowany charakter zaburzeń psychicznych przyczynił się do powstania kilku rodzajów psychoterapii. Rodzaje psychoterapii, praktykowane na terenie naszej kliniki, różnią się sposobem prowadzonych zajęć czy podejściem do pacjenta. Wśród terapii wyszczególniamy:

– humanistyczną;
– systemową;
– psychoanalizę;
– poznawczo-behawioralną;
– psychodynamiczną;
– gestalt

W czym pomaga psychoterapia?

Zróżnicowane metody psychoterapii, wyszczególnione w poprzednim akapicie, umożliwiają nam dopasowanie właściwych metod leczenia do problemów, z którymi zmagają się pacjenci naszej kliniki. Dzięki nim możemy pomóc pacjentom w uporaniu się z własnymi problemami, z nadmiarem emocji czy zbudować na nowo silne poczucie własnej osobowości. Problemy w panowaniu nad emocjami, różnego rodzaju lękami czy stany depresyjne, potrafią pogorszyć komfort życia czy relacje z otoczeniem. Systematyczna i kompleksowa praca nad nimi, pod okiem doświadczonego specjalisty, przywróci motywacje i chęci do życia, pomagając pacjentowi uporać się z problemami ucząc go właściwego radzenia sobie z nimi. Zapraszamy do skorzystania z psychoterapii w naszej klinice lokalizującej się w Pruszkowie. Nasi specjaliści czekają, żeby Państwu pomóc!

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl