Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta jest specjalistą uprawnionym do prowadzenia psychoterapii. Do wykonywania tego zawodu konieczne jest ukończenie studiów wyższych (psychologia, kierunki medyczne, pedagogika, socjologia, lub inny kierunek humanistyczny),  oraz szkolenie podyplomowe z kierunku psychoterapii.

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z usług doświadczonego psychoterapeuty. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuci z Pruszkowskiej kliniki specjalizują się w udzielaniu pomocy w zaburzeniach psychicznych i problemach natury emocjonalnej. Dobór skutecznych technik oparty jest na specjalistycznej wiedzy posiadanej przez psychoterapeutę prowadzącego pacjenta. Psychoterapeuta współpracując z pacjentem, regularnie analizuje skuteczność psychoterapii. Istotną rolę w prawidłowo prowadzonej psychoterapii odgrywają tzw. superwizorzy czyli inni specjaliści, z którymi konsultowane są wyniki psychoterapii.

Na czym polega psychoterapia?

Przez psychoterapię rozumiemy cykl spotkań pacjenta z psychoterapeutą. Psychoterapia pomocna jest w stanach lękowych, depresji lub zaburzeniach odżywiania. Więcej informacji na temat psychoterapii udzieliliśmy w osobnym artykule.

Dla kogo jest psychoterapeuta?

Nie należy obawiać się skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Za jego pośrednictwem mogą Państwo zdiagnozować chorobę na wczesnym etapie i nie tylko zatrzymać jej rozwój, ale i całkowicie wyeliminować. Decydując się na skorzystanie z psychoterapeuty prosimy pamiętać o istotnych jego cechach:

 

– Doświadczony psychoterapeuta w Pruszkowskiej klinice dysponuje zasobem wiedzy teoretycznej i doświadczenia praktycznego, który owocuje w trakcie psychoterapii

– Psychoterapeuci są bezstronni, nie oceniają Państwa postępowania czy słów.

– Psychoterapeuta jest specjalistą, którego obowiązuje tajemnica zawodowa. Wszelkie informacje mu/jej przekazane pozostaną między Państwem.

W naszej klinice pracuje kilku doświadczonych psychoterapeutów czekających, aby Państwu pomóc. Prosimy zgłosić się, jeżeli zauważą Państwo u siebie niepokojące objawy lub u bliskich. Postaramy się pomóc! Więcej informacji o zakresie pracy psychoterapeutów z Pruszkowa znajdą Państwo w sekcji zakres usług.

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl