Kim jest psycholog?

Nie radzisz sobie z problemami? Zauważyłeś u siebie niepokojące objawy mogące wskazywać na problemy o podłożu psychologicznym? Niewykluczone, że jest to oznaka świadcząca o konieczności konsultacji z psychologiem. Tylko kim on jest, i w czym może pomóc?

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z usług doświadczonego psychologa. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Czym zajmuje się psycholog?

Psycholog jest specjalistą zajmującym się pomaganiem w przypadku problemów natury psychologicznej. Nie należy go mylić z psychiatrą. Choć ci specjaliści zajmują się tym samym obszarem problemów, różni ich zakres kompetencji oraz metody leczenia. Psycholog bazuje na metodach nie uwzględniających farmakologii – jeżeli psycholog uzna, że farmakologia jest konieczna do skutecznego leczenia, skieruje on do psychiatry.

Kiedy jest właściwy moment na wizytę u psychologa?

Każdy moment jest dobry na wizytę u psychologa. Im szybciej zostanie udzielona pomoc tym lepiej. Specjalista pomoże Wam w poradzeniu sobie z trudami życia codziennego np. ze stresem w pracy lub szkole. Pomoc psychologa wskazana jest przy problemach rodzinnych lub partnerskich. Z pomocy wykwalifikowanych psycholów korzystają nawet u sportowcy, u których nastawienie psychologiczne może być decydujące dla osiąganych rekordów.

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl