Kim jest psychiatra?

Każdy z nas zmagał się z trudnymi okresami w swoim życiu. Bywają sytuacje gdy trudno poradzić sobie z problemami na własną rękę, bez konsekwencji ciągnących się latami. Negatywne doświadczenia są źródłem codziennego stresu a czasami stają się przyczyną poważniejszych chorób psychicznych np. depresji. Gdzie szukać pomocy, nim będzie za późno? Najlepiej u psychiatry.

W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z usług doświadczonego psychiatry. Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką. Wspólnie opracujemy drogę ku zdrowiu psychicznemu!

Na czym polega praca psychiatry?

Psychiatra specjalizuje się w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych. Leczenie rozpoczyna od przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, na podstawie którego stawiana jest diagnoza i jestmożliwość dobrania odpowiednie metody leczenia. Specjalista psychiatra posiada uprawnienia do stwiania diagnoz chorób psychicznicznych i wdrażania odpowiedniego ich leczenia. Nie powinniście się Państwo obawiać się wizyty u psychiatry. Jest to lekarz, który pomoże w odzyskaniu zdrowia psychicznego, a konsultacje na wczesnym etapie zaburzeń skutkują lepszymi wynikami leczenia i krótszym okresem niesprawności.

Do specjalisty psychiatry można udać się bez skierowania. Czasami na wizytę do psychiatry może skierować lekarz rodzinny, inny specjalista bądź psycholog, jeżeli uznają taką potrzebę.

Właściwy moment do wizyta u psychiatry

Nie należy lekceważyć początkowych symptomów choroby. Szybsza wizyta przyspieszy proces leczenia, wpływając na jego skuteczność. Jeżeli nie jesteście pewni, czy dostrzeżone przez Was symptomy wskazują na choroby o podłożu psychicznym, lepiej skonsultować to ze specjalistą. Wasze obawy powinny pojawić się w momencie występowania następujących okoliczności:

– Nerwowość
– Notoryczne przygnębienie
– Osłabienie
– Wahania nastrojów
– Uczucie lęku
– Objawy somatyczne np. kołatania serca.
– Problemy ze snem

Powyższe symptomy mogą wskazywać na wczesne etapy następujących chorób, które są przedmiotem leczenia przez psychiatrę: depresja, nerwica, bezsenność, schizofrenia, stres czy zaburzenia osobowości.

Przebieg wizyty u Psychiatry

Pierwsza wizyta u psychiatra zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. W trakcie rozmów psychiatra może zasięgnąć dodatkowych informacji od Waszych bliskich. Wywiad jest punktem wyjściowym do określenia przez lekarza źródła problemów, jego skali oraz metod leczenia np. farmakologiczne lub psychoterapia.

Copyright © 2024 | Klinika Zdrowia Psychicznego

Realizacja pixweb.pl